Organizatori: Multimedijalni institut i Udruženje za razvoj kulture “URK”
Partneri: Centar za kulturu i film Augusta Cesarca, Kaptol Boutique Cinema, Ured za informiranje Europskog parlamenta u RH, Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Ured pučke pravobraniteljice, Srpsko narodno vijeće, Zaklada Solidarna, Fond za aktivno građanstvo, Documenta, Centar za mirovne studije, Kuća ljudskih prava
Direktor: Petar Milat
Izvršni direktor: Kornel Šeper
Koordinacija programa: Igor Marković
Selekcija filmova: Petar Milat, Igor Marković, Marko Grba Singh
Tehnički koordinatori: Nenad Borović
Administracija: Igor Ćolić
Odnosi s javnošću: Ivana Sansević
Web: Marija Krstanović
Organizacijski tim festivala: Marija Krstanović, Danijel Badanjak, Nenad Borović, Martin Vidaček, Toni Mijač
Vizualni identitet festivala: Igor Hofbauer (ilustracija), Dejan Dragosavac Ruta (layout)
Izrada internet stranice: P3R0, Pero Vojković
Festivalska špica: Ivor Glavaš
Tekstovi: Iva Rosandić, Sara Simić
Prijevodi i titlanje filmova: Marko Godeč, Ministarstvo titlova
Fotograf: Mladen Pobi
Lokacije:
Zagreb:
— Kaptol Boutique Cinema, Nova Ves 17
— Kino Kinoteka, Kordunska 1
— Mikro-kino MaMa, Preradovićeva 18
MULTIMEDIJALNI INSTITUT je udruga koja od svog osnutka 1999. godine, između ostalog, promiče medijsku kulturu, društveno osviješteni pristup novim tehnologijama kao i nove tendencije u kritičkoj socijalnoj teoriji. Aktivnosti Multimedijalnog instituta su vidljive u javnosti prije svega kroz rad nezavisnog kulturnog i društvenog centra MaMa osnovanog 2000. godine sa svrhom promicanja inovativnih kulturnih praksi i kritičkih društvenih pozicija. Program u MaMi tako karakterizira spoj umjetnosti bazirane na novim medijima, kritičkog teorijskog promišljanja, uporabe novih inkluzivnih tehnologija i društvenog angažmana. MaMa kao kulturni centar potiče širok spektar novih umjetničkih i kulturalnih praksi: od novo-medijske umjetnosti, preko filma i glazbe pa sve do filozofije, izdavaštva i pitanja kulturalnih politika. Posebni naglasak leži na pitanju “slobodnog pristupa” u čemu je MaMa međunarodno prepoznata kao predvodnica u ovom dijelu Evrope. Kao društveni centar MaMa je stalno okupljalište raznih inicijativa i udruga koje bilo da promoviraju manjinske identitete [ekološke, LBGT, etničke, feminističke i ine] ili kritički propituju ustaljene društvene norme. Kao otvoreni i nekomercijalni prostor u samom centru grada MaMa je mjesto na kojem se posebice mlađi ljudi mogu socijalizirati i neposredno iskusiti kulturu koja zagovara raznolikost.
UDRUŽENJE ZA RAZVOJ KULTURE “URK” je udruga osnovana 1995. godine s misijom promicanja alternativne kulture i kulture mladih. Jedan od najvažnijih projekata URK-a je vođenje kluba Močvara koji od 1999. godine provodi različite kulturne programe (koncerti, izložbe, kazališne predstave, filmske projekcije, književne večeri, tribine,…). Povezanošću glazbenih i drugih umjetničkih izraza sa širom scenom društvenih pokreta projekt Močvare omogućuje artikulaciju potrebe za umreženjem alternativnih aktera i postaje integrativnom točkom alternativne, nezavisne kulturne scene. Pored samostalnih projekata (izdavačka kuća Zvuk Močvare, Močvarani laboratorij,…) URK je s drugim organizacijama nezavisne kuture ostvario mnoge suradnje (Human Rights Film Festival, eko-kulturni festival Ponikve, Otokultivator – ljetna škola kulture, Močvara u Karanteni – ljetna kulturna groznica,…). Među programima izdvaja se i organizacija koncerata preko 1500 bendova (Deftones, Jonathan Richman, Mercury Rev, Soulfly, Mogwai, Tortoise, Einstürzende Neubauten, RZA, Morbid Angel, Michael Gira, Tuxedomoon, Violent Femmes, Tindersticks, Black Rebel Motorcycle Club, Buzzcocks,…). Udruga posebnu pažnju poklanja vizualnom identitetu svojih projekata za što je zadužen Močvara Design Team, čiji su plakati objavljeni u knjigama Art Of Modern Rock, Hand Written, 5 godina Močvare te bili izloženi na mnogim izložbama. Svojim radom i društvenim angažmanom URK pokušava utjecati i na razvoj civilnog društva i lokalnu kulturnu politiku, kao i na poboljšanje statusa nezavisne kulturne scene uz cjelini.