Vijesti

Filmska selekcija 16. HRFF-a

Objavljujemo ovogodišnji filmski program Human Rights Film Festivala koji se od 2. do 9. prosinca održava u kinima Europa i Tuškanac te u riječkom Art-kinu Croatia od 6. do 9. prosinca.

Na vodi
Goran Dević / Hrvatska / 2018 / 79′

Le livre d’image / Kaleidoskop
Jean-Luc Godard / Švicarska, Francuska/ 2018 / 84′

O processo / Proces
Maria Augusta Ramos / Brazil, Njemačka, Nizozemska / 2018 / 140′

Touch Me Not / Ne diraj!
Adina Pintilie / Rumunjska, Njemačka, Češka, Bugarska, Francuska / 2018 / 123′

Madeline’s Madeline / Madelineina Madeline
Josephine Decker / SAD / 2018 / 93′

Teatro de guerra / Uprizorenje rata
Lola Arias / Argentina, Španjolska / 2018 / 82′

Creature Companion / Stvorenje pored tebe
Melika Bass / SAD / 2018 / 31′

Soba za dan
Ana Hušman / Hrvatska / 2018 / 30′

Die Schläferin / Spavačica
Alexandra Gerbaulet / Njemačka / 2018 / 16’30”

Bergman – ett år, ett liv / Bergman – Jedna godina, jedan život
Jane Magnusson / Švedska, Norveška / 2018 / 117′

Introduzione all’oscuro / Introduzione all’oscuro
Gastón Solnicki / Argentina, Austrija / 2018/ 71′

The Most Beautiful Country in the World / Najljepša zemlja na svijetu
Želimir Žilnik / Austrija, Hrvatska, Slovenija, Srbija  / 2018 / 101′

Yara / Yara
Abbas Fahdel / Libanon, Irak, Francuska / 2018 / 101′

Mjesto odakle vam pišem pisma
Nikolina Bogdanović / Hrvatska / 2018 / 9′

Hirografo / Rukopis
Eva Stefani / Grčka / 2017 / 15′

The Grand Bizarre / Velika bizarnost
Jodie Mack / SAD / 2018 / 60′

Black Mother / Crna mater
Khalik Allah / SAD, Jamajka / 2018 / 74′

Ni de lian / Tvoje lice
Tsai Ming-liang / Tajvan / 2018 / 76′

Les Tombeaux sans noms / Grobovi bez imena
Rithy Panh / Francuska, Kambodža / 2018 / 115′

Ljetnikovac
Damir Čučić / Hrvatska / 2018 / 79′

Den’ Pobedy / Dan pobjede
Sergei Loznitsa / Njemačka / 2018 / 94′

La Flor / Cvijet
Mariano Llinás / Argentina / 2018 / 808′

Les mains négatives / Negativne ruke
Marguerite Duras / Francuska / 1978 / 14′

Nathalie Granger / Nathalie Granger
Marguerite Duras / Francuska / 1972 / 83′

Bisbee ’17 / Bisbee 1917.
Robert Greene / SAD / 2018 / 112′

Ti imaš noć
Ivan Salatić / Crna Gora, Srbija, Katar / 2018 / 82′

Lovettovi
Igor Bezinović / Hrvatska / 2018 / 16′

Fotbal Infinit / Beskonačni nogomet
Corneliu Porumboiu / Rumunjska / 2018 / 70′

Optimism / Optimizam
Deborah Stratman / Kanada, SAD / 2018 / 14′

Spell Reel / Kletva trake
Filipa César / Njemačka, Portugal, Francuska, Gvineja Bisau / 2017 / 96′

News from Home / News from Home
Chantal Akerman / Francuska, Belgija, Zapadna Njemačka / 1977 / 85′

Les quatre soeurs / 4 sestre
Claude Lanzmann / Francuska / 2018 / 273′

High Life / Misija – duboki svemir
Claire Denis / Njemačka, Francuska, UK, Poljska, SAD / 2018 / 110′

Tarde para morir joven / Prekasno da umreš mlad
Dominga Sotomayor / Čile, Brazil, Argentina, Nizozemska, Katar / 2018 / 110′

Jing li de ren / Čovjek u bunaru
Hu Bo / Kina / 2016 / 16′

Da xiang xi di er zuo / Slon u sobi
Hu Bo / Kina / 2018 / 230′

Blue / Plavo
Apichatpong Weerasethakul / Francuska, Tajland / 2018 / 12′

Distant Constellation / Daleko sazviježđe
Shevaun Mizrahi / Turska, SAD, Nizozemska / 2017 / 80′

Bordell Deutschland / Bordel Deutschland
Christian Stracke / Njemačka / 2017 / 45′

Before I met you / Između nas
Zuzana Limova / Slovačka / 2016 / 74′

Adios, Carmen / Zbogom, Carmen
Mohamed Amin Benamraoui / Maroko / 2013 / 104′

Im Schatten der Netzwelt / Čistači
Moritz Riesewieck, Hans Block / Njemačka, Brazil, Italija, Nizozemska, SAD / 2018 / 88′

Eldorado / Eldorado
Markus Imhoof / Švicarska, Njemačka / 2018 / 90′

* organizator zadržava pravo izmjene programa

20.11.2018. | NATRAG